WordPress Nedir ?

Kategori : WordpressWordPress Nedir ?
Anonim tarafından 4 ay önce soruldu

WordPress’in ne olduğunu kısaca açıklarmısınız ?

Soru Etiketleri :
1 Cevap
Anonim tarafından 4 ay önce cevaplandı

WordPress, CMS (Content Management System) Türkçesi içerik yönetim sistemi denilen ve herkes tarafından kolayca indirilip sunucuya kurulabilen bir internet tasarımıdır.
 
Pek çok site de artık WordPress’den faydalanıyor, kendi sitelerini de bu şekilde yönetiyorlar. Gerek içerik girmesi kolay, gerek detaylı panel bilgileri sayesinde yönetimi basit, gerek ise Google gibi tarayıcıların fazlası ile sevdiği bir internet tasarımı olan WordPress, günümüzde de yaygın olmaya başladı!
 
GPL lisanslı olan php kodlamalara önem veren bir tasarım türü olan WordPress, bizlerin site kurma hayallerini de oldukça kolaylaştırmakta! Özel temalar satın alarak ince düzenlemeler yapabilir ve sitenizi bu tema ile beraber de daha düzenli bir hale çevirebilirsiniz.
 
Zira Facebook dahil olmak üzere pek çok bilinen web sitesi de WordPress gibi kaynaklardan alıntılar yapmıştır. WordPress’in önemi o kadar fazla ki, internet kullanıcıları bile artık hemen ne tür bir internet sağlayıcısı kullanılıyor ise bulabiliyor.
 
İlk olarak üretim durumu forum, blog gibi temalara dayansa da, artık ticari hükümlülüğü fazla olan bu tema türü sık sık karşımıza çıkmaya başladı. Üstelik internetten gelir elde etmek isteyen kişilerin bu temaları sık sık kullanması durumu da artık bir “iş kapısı” konumunda WordPress’i daimi karşımıza çıkarıyor!
 
2001 yılı gibi düzenlenmeleri yapılarak ilk sürümü yayınlanan WordPress, günümüzde artık video oynatabilen, ses dalgaları yüklenebilen efsanevi bir tasarım olarak karşımıza çıkmaktadır. Siz de kaynaklarınızı wordpress üzerinden edinmek istiyorsanız ücretsiz dosyalarını temin edip, kurabilirsiniz.
 

Cevabınız
3 + 9 =