Dövme Sildirme İşlemi Nasıl Yapılır ?

Kategori : GenelDövme Sildirme İşlemi Nasıl Yapılır ?
Yönetici tarafından 4 ay önce soruldu

Vücudumuzdaki dövmeleri nasıl sildirebiliriz ?

1 Cevap
Anonim tarafından 4 ay önce cevaplandı

Bir hevesle vücudumuzun bir yerine yaptırdığımız ve daha sonra pişman olduğumuz ya da daha önce yaptırılmış olup artık görmek istemediğimiz dövmeleri nasıl sildirebiliriz ? Dövme sildirmek acı veren bir işlem midir ? Dövme silme işlemi ne kadar sürer? Dövme sildirme işlemi esnasında acı hissedilir mi ? Şimdi bu soruların cevaplarına bir göz atalım.

Dövme silme işleminde kullanılan lazerler  deriye hasar vermeden, deri içerisindeki renkli pigmentlere erişir. Dövmeyi oluşturan renkli pigmentlerinin lazeri içerisine absorbe etmesi (emmesi)  sonucu  ortaya çıkan ses ve ışık etkisi ile  pigmentler parçalara ayrılır. Vücudun savunma sistemi ufak parçalara bölünmüş dövme pigmentlerini daha kolay emer ve yok eder.

Dövme Silme İşlemi Kaç Seans Sürer?

Yaklaşık olarak 5-10 seans aralığında sürer. Gerekli olan seans miktarını, dövme yapılırken uygulanan boyanın miktarı ve türü ile dövmenin amatör ya da profesyonel olarak yapılmış olması belirler.

Dövme Sildirme İşlemi İçin Seanslar Ne Kadar Sıklıkla Uygulanır?

Yaklaşık 4-8 hafta olarak planlanır. 4 hafta da veya 8 hafta da 1 seans olacak şekilde planlanır.

Seanslardan Önce Uyulması Gereken Kurallar Nelerdir ?

Seanslardan 3 hafta kadar öncesinde, uygulama yapılacak bölge güneş ışınları ve solaryumdan korunmalıdır. Tedaviden bir hafta öncesinde kadar ağrı kesici kullanımı sonlandırılmalı, aspirin ve benzeri kan sulandırıcı ilaçlar kullanılıyorsa doktor gözetiminde kesilmelidir. Hamile ve emzirenler için tavsiye edilmemektedir.

İşlem Sonrası Meydana Gelebilen Değişimler

Geçici bir süre için ufak ödem oluşumu, kızarıklık, kabuk bağlama, nadirende olsa hafif kanamalar, görülebilmektedir.

İşlem esnasında ağrı veya acı hissedilir mi?

Bu durum kişiden kişiye değişiklik göstermekle beraber çok hafif bir ağrı hissedilebilinmektedir.Hissedilen ağrıyı en aza indirmek için işlem yapılacak bölge anestezik kremlerle uyuşturulur ve işlem esnasında soğuk havayla işlem bölgesini soğutmak ağrı ve acıyı azaltmaya yardımcı olur.

Dövme sildirmede iz kalır mı?

Kişinin önceden yara iyileşme problemi hikâyesi mevcutsa bu tür sorun yaşanabilir. Yeni teknoloji lazerlerle yapılan işlemlerde kalıcı bir leke izi olmamaktadır. Özellikle işlemin ardından bakım önerilerine uyulduğu takdirde problem yaşanmamaktadır.

Dövme sildirme işlemi sonrası neler yapılmamalıdır ?

Dövme sildirme sonrası 48 saat işlem bölgesine su değdirmemelidir, tavsiyelere dikkatli bir biçimde uyulmalıdır. En az 3 hafta boyunca güneş, solaryum ve saunadan uzak durulmalıdır. Her hangi aksi bir durumda doktora başvurulmalıdır.

Cevabınız
13 + 16 =